Aylak.com Hizmet Sözleşmesi Son Güncelleştirme Tarihi: Ocak 2007

Aylak.com'u SEÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ!

1. Sözleşmenin İçeriği.

Bu, siz ve Aylak.com arasında yapılan bir sözleşmedir. Kimi yerde Aylak.com, “biz”, “bize” veya “bizim” olarak anılacaktır. Bu sözleşme, sözleşmenin geçerli olduğu süre boyunca kullandığınız güncelleştirmeler de dahil her türlü Aylak.com yazılımı, ürünleri veya hizmetlerine uygulanacaktır. Yazılımların, ürünlerin veya hizmetlerin tamamı bu sözleşmede "hizmet" olarak anılacaktır.

Lütfen hizmet için garanti vermediğinizi unutmayın. Bu sözleşme, yükümlülüklerimizi de sınırlamaktadır. Bu hükümlere 15. ve 16. bölümlerde yer verilmiştir ve bunları dikkatle okumanızı rica ediyoruz.

2. Hizmeti Ne Zaman Kullanabilirsiniz.

Hizmeti, kayıt işlemini tamamlar tamamlamaz kullanmaya başlayabilirsiniz.

3. Hizmeti Nasıl Kullanabilirsiniz.

Hizmeti kullanırken uymanız gereken koşullar şunlardır:

 • kanunlara uyma;
 • her türlü davranış kurallarınaa veya yaptığımız diğer bildirimlere uyma;
 • aşağıdaki adreste bulunan Aylak.com İstenmeyen Posta Önleme İlkesi'ne uyma: /privacy
 • hizmet hesabınızın şifresini gizli tutma ve
 • hizmete ilişkin bir güvenlik ihlalini fark ettiğinizde derhal bize bildirme.

4. Hizmeti Nasıl Kullanamazsınız.

Hizmeti kullanırken :

 • hizmeti, bize veya bağlı şirketlerimize, kurumsal bayiilerimize, dağıtımcılarımıza ve/veya satıcılarımıza (hepsi bir arada “Aylak.com tarafları”) veya bir Aylak.com tarafının herhangi bir müşterisine zarar verecek şekilde kullanamazsınız;
 • hizmetin herhangi bir kısmını, istenmeyen toplu iletilerden veya istenmeyen ticari iletilerden ("istenmeyen postabağlantı verilen bir hedef olarak kullanamazsınız;
 • Aylak.com hızlı ileti ağına erişmek için yetkisiz bir üçüncü taraf yazılımı veya hizmeti kullanamazsınız;
 • hizmete erişmek ve/veya hizmeti kullanmak için herhangi bir otomatik işlem veya hizmet kullanamazsınız (BOT, "spider", Aylak.com tarafından depolanan bilginin düzenli aralıklara önbelleğe alınması veya "meta arama" gibi);
 • hizmeti değiştirmek veya yeniden yönlendirmek ya da değiştirmeye veya yeniden yönlendirmeye çalışmak için yetkisiz herhangi bir yöntem kullanamazsınız;
 • hizmete (veya hizmete bağlı ağlara) zarar veremez, devre dışı bırakamaz, aşırı yükleyemez veya bozamazsınız ya da herhangi birinin hizmeti kullanmasına ve bu hizmetten yararlanmasına müdahale edemezsiniz veya
 • hizmeti veya herhangi bir parçasını tekrar satamaz veya tekrar dağıtamazsınız.

Yetkili üçüncü taraf yazılımı listesini /authorized adresinde bulabilirsiniz.

5.Hizmet Hesabınızdan Siz Sorumlusunuz.

Hizmet hesabınızı yalnızca siz kullanabilirsiniz. Hizmetin bazı kısımları için, hesabınıza bağlı ek üyelik hesapları oluşturabileceğinizi size bildirebiliriz (“ilişkili hesap”). Hizmet hesabınızda ve ilişkili bir hesapta yürütülen tüm etkinliklerden siz sorumlusunuz. Üçüncü bir tarafa, hizmete sizin adınıza erişmesi ve/veya hizmeti kullanması için yetki veremezsiniz.

6. Bir İlişkili Hesap Kullanıcısıysanız.

İlişkili bir hesabın kullanıcısıysanız, hizmet hesabının sahibi sizin ilişkili hesabınız üzerinde tam denetim sahibidir. Bu denetime; hizmeti sonlandırma, herhangi bir zamanda ilişkili hesabınızı kapatma veya değiştirme ve bazı durumlarda ilişkili hesabınızla ilgili olarak makine ve hizmet kullanım bilgileri isteme ve alma yetkisi dahildir.

7. Aylak.com'a Ödeme Yapıyorsanız.

7.1 Ücretler.İşbu bölüm 7, bize doğrudan ödeme yaptığınız tüm durumlara uygulanacaktır. Hizmet için bizim dışımızdaki diğer bir şirkete ödeme yapıyorsanız, ücretler ve faturalama koşulları, işbu diğer şirketin belirttiği şekilde olur. Hizmet için ödeme yapmıyor olsanız bile, Internet erişimi, cep telefonu metin iletileri veya diğer veri iletimleri gibi hizmetler karşılığında yan ücretler ödemek durumunda kalabilirsiniz.

7.2 Ödeme.Bir fatura hesabı oluşturduğunuzda, ödeme yönteminizi buraya girersiniz. Söz konusu ödeme yöntemini kullanmaya yetkiniz olmalıdır. Bize, hizmet karşılığında vehizmetin bu sözleşmenin geçerlilik süresi içinde abone olmayı veya kullanmayı tercih ettiğiniz her türlü ücretli özelliği karşılığında sizden ödeme yönteminizi kullanarak ücret alma yetkisini vermektesiniz. Hizmet ücretleri peşin ödenir. Onayladığınızdan farklı tutarda bir ücretlendirme yapabiliriz. Bu tutar daha yüksek bir tutar ise, ücretlendirmeyi yapmadan en az 10 gün önce tutarı ve ücretlendirme tarihini size bildiririz. Ayrıca, onayladığınız tutaraa kadar ücretlendirme yapabilir ve farkı size önceden bildirebiliriz. Önceki birden fazla fatura döneminizin tutarını toplu olarak faturalayabiliriz. Hizmetin belirsiz bir süre için sağlanacağını veya otomatik olarak yenileneceğini size bildirmişsek, hizmetinizi otomatik olarak yenileyip yenileme dönemi için ücretlendirme yapabiliriz.

7.3 Fatura Hesabınızdaki Güncelleştirmeler.Fatura adresi ve kredi kartınızın son kullanım tarihi de dahil fatura hesabınızdaki tüm bilgileri güncel tutmalısınız. Fatura hesabınıza, https://fatura.aylak.comadresinden erişip, fatura hesabınızda değişiklik yapabilirsiniz. Ödeme yönteminizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ödeme yönteminizi kullanmayı durdurmamızı isterseniz hizmetinizi iptal edebiliriz. Bize yaptığınız bildirim, isteğiniz üzerine makul bir biçimde harekete geçebilmemizden önce fatura hesabınıza kestiğimiz ücretleri etkilemez.

7.4 Deneme Süresi Teklifleri.Size, sınırlı zamanlı ücretsiz hizmet veya başka bir deneme süresi teklif edilmiş olabilir. Aksini bildirmediğimiz sürece, bir deneme süresi teklifine iştirak ediyorsanız, sizden ücret alınmaması için deneme süresinin sonunda hizmeti iptal etmelisiniz. Hizmeti iptal etmezseniz ve size deneme süresinin sonunda hizmetin otomatik olarak ödemeli bir aboneliğe dönüşeceğini bildirmişsek, hizmet karşılığını ödeme yönteminize göre sizden alma yetkisini bize vermiş olursunuz.

7.5 Fiyatlar ve Fiyat Artışları.Aksi belirtilmediği sürece tüm vergi ve telefon ücretleri hizmet fiyatının dışındadır. Bu vergi ve ücretler sizin sorumluluğunuzdadır. Döviz kuru hesaplamaları, ödeme yöntemi sağlayıcınızla olan anlaşmanıza bağlıdır. Hizmetin fiyatında zaman zaman değişiklik yapabiliriz ancak bunu yapmadan önce size haber veririz.

 • Size sunulan hizmet teklifinin belirli bir süresi ve fiyatı varsa, bu fiyat söz konusu süre boyunca geçerli kalır. Teklif süresi sona erdikten sonra, hizmet kullanımınız yeni fiyata göre ücretlendirilir.
 • Hizmetiniz belirli bir süre söz konusu olmadan dönemsel ise (aylık gibi) , her türlü fiyat değişikliğinin tarihini size bildiririz. Bu tarih size fiyat değişikliğini bildirmemizin 30 gün sonrasından önce olamaz.

Bu değişiklikleri kabul etmemeniz durumunda, değişiklikler yürürlüğe girmeden hizmeti iptal edip kullanmayı durdurmanız gerekir. Hizmetinizi iptal ederseniz hizmetiniz, o anda geçerli olan hizmet süresinin sonunda biter veya hesabınıza dönemsel ücretlendirme uygulanıyorsa, hizmetiniz iptal işlemini gerçekleştirdiğiniz dönemin sonunda biter.

7.6 Ücret İadesi İlkeleri. Yasalarca aksi düzenlenmediği sürece veya aksi belirtilmediği sürece, ücret iadesi söz konusu değildir ve iade masrafları size aittir.

7.7 Çevrimiçi Hesap Özeti; Hatalar. Size çevrimiçi bir fatura özeti sağlarız. Bu sağladığımız tek fatura özetidir. https://fatura.aylak.comadresine giderek bu hesap özetini görüntüleyebilir, yazdırabilir veya basılı bir kopyasını isteyebilirsiniz. Basılı bir kopyasını istemeniz durumunda sizden bir edinme ücreti alırız. Yalnızca son 120 gün için basılı kopya sağlarız. Faturanızda bir hata yaparsak, bize bildirmenizin ve ücreti incelememizin hemen ardından bunu düzeltiriz. Faturanızda bir hatanın ilk ortaya çıkışından sonraki 120 gün içinde bize bunu bildirmelisiniz. Hatayı, çevrimiçi hesap özetinizde ilk ortaya çıkışından sonraki 120 gün içinde bize bildirmemeniz durumunda, bu hatadan dolayı meydana gelen her türlü kayba ilişkin zarar talebi ve yükümlülükten bizi ibra etmektesiniz. Bu süre içinde bize bildirmemeniz durumunda hatayı düzeltmemiz gerekli değildir. Fatura hatalarını istediğimiz zaman düzeltebiliriz.

7.8 Hizmeti iptal etme. Hizmeti istediğiniz bir zamanda gerekçeli veya gerekçesiz olarak iptal edebilirsiniz. Hizmetinizi iptal etme hakkında bilgi almak için, https://fatura.aylak.comadresini ziyaret edebilirsiniz.Belirli hizmet teklifleri iptal etme ücretleri ödenmesini gerektirebilir, bu durumda teklifin açıklandığı belgelerde belirtilen tüm iptal ücretleri tarafınızca ödenir. Hizmetin tarafınızca iptal edilmesi, fatura hesabınıza geçen tüm ücretleri ödeme yükümlülüğünüzü değiştirmez.

7.9 Geç Ödeme. Yasalarca yasaklanmadığı sürece, zamanında yapmadığınız ödemeler için bir gecikme ücreti kesebiliriz. Bu ücretleri, size faturaladığımızda ödemeniz gerekir. Gecikme ücreti olarak, hangisi daha az ise, her ay ödenmeyen tutarın %1'i veya yasalarca izin verilen azami oran uygulanır. Ödemesi geciken tutarları tahsil etmesi için üçüncü bir tarafı görevlendirebiliriz. Gecikmiş tutarların tahsilatından doğan her türlü makul gideri ödemeniz gerekir. Bu giderlere, makul avukat ücretleri ve diğer yasal işlem ücretleri ve giderleri dahil olabilir. Zamanında tam ödeme yapmamanız durumunda hizmetinizi askıya alabilir veya iptal edebiliriz.

7.10 Internet Erişim hizmeti. Hizmete Internet erişimi dahil değilse, Internet erişimi sağlayıcınız tarafından hesaplanan ücretlerin tarafınızca ödenmesi gerekir. Bu ücretler, hizmet karşılığında bize ödediğiniz ücretlere ek olarak ödenir. Bu bölümün devamı, yalnızca hizmetinize Internet erişimi dahilse geçerlidir.

Çevirmeli modem kullanıyorsanız, seçtiğiniz numaraların telefon ücretlerine tabi olup olmadığını belirlemek sizin sorumluluğunuzdadır. Bunun için öncelikle telefon şirketinize danışmalısınız. Onlara kullanmayı düşündüğünüz numaraları sorun. Telefon şirketiniz bu numaraları kullanmanın ek ücrete tabi olup olmadığını size söyleyecektir. Onlara, bu numaraları kullanmanız sonucunda tabi olacağınız başka telefon hizmet ücreti olup olmadığını sorun. Numarayı sizin için uygun bir erişim numarası olarak sağlamamız durumunda bile telefon şirketinize danışmanız gerekir. Biz bu bilgiyi başkalarından alırız. Ne yazık ki, aldığımız bilgi bazen yanlış olur. Ek herhangi bir ücrete tabi olursanız bunları ödemelisiniz. Bunlar için size geri ödeme yapmayız.

Hizmet hesabınızla bağlantılı olmayan bir ülkedeyken, bir hizmet telefon numarası üzerinden hizmete bağlanmanız durumunda tabi olduğunuz ek ücretleri de ödersiniz (“dolaşım ücretleri”). Dolaşım ücretleri, başka bir ülkeden hizmete bağlanırken tabi olduğunuz her türlü uluslararası telefon ücretlerine ek olarak ödenir. Lütfen dolaşım ücretleri için geçerli olan oranları görmek için hizmet bilgi alanına bakın. Ayrıca, hizmeti kullandığınız sürenin, hizmet planınızdaki süreyi geçemesi durumunda ek ücretlere tabi olursunuz.

7.11 Size yapılan ödemeler.Bir hizmet çerçevesinde size yapılması gereken herhangi bir ödemeye hak kazanmanız, ödemeyi düzgün bir biçimde yapabilmemiz için gerekli tüm bilgileri bize derhal sağlamanız koşuluna bağlıdır (örneğin ödemenin size yapılabilmesi için gerekli banka hesap bilgileri). İlgili hizmeti kullanmanızdan önce bize gereken bilgileri size bildirmek için makul çabayı göstereceğiz. Size önceden bildirmesek de, istediğimiz bilgileri ödemelere hak kazanmadan önce bize vermeniz gerekir. Verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan ve size yapılan ödeme sonucunda tabi olabileceğiniz her türlü vergiden siz sorumlusunuz. Ayrıca bir ödemeye hak kazanabilmeniz için koyduğumuz başka her türlü koşula da uymak zorundasınız. Size yapılması gerekmeyen bir ödemenin tarafınıza yapılması durumunda, ödemeyi geri alabilir veya geri alma yollarını deneyebiliriz ve bu çabalarımızda bizimle işbirliği yapmayı kabul etmektesiniz.

8. Malzemeleriniz.

Hizmetle bağlantılı olarak kullanılmak üzere malzemeler gönderebilirsiniz. Lisansını bizim size verdiğimiz malzemeler dışında, hizmetle bağlantılı olarak bize gönderdiğiniz veya başka yollarla bize sağladığınız malzemeler (“gönderi” adı verilir) üzerinde mülkiyet talebinde bulunmayız. Ancak göndererek veya gönderinizi başka bir yolla bize ileterek aşağıdakileri yapmamıza izin vermiş sayılırsınız:

 • her biri hizmetle bağlantılı olarak gönderinizi kullanma, kopyalama, dağıtma, görüntüleme, yayımlama ve değiştirme;
 • gönderinizle ilişkili olarak adınızı yayımlama ve
 • bu izinleri başka kişilere verme.

Bu bölüm yalnızca yasal olarak izin verilebilir içerik için ve yalnızca yasal olarak izin verilebilir içeriğin kullanımının ve yayımlanmasının yasalara aykırı olmaması durumunda geçerlidir. Gönderiniz için size herhangi bir ödeme yapmayacağız. Gönderinizi yayımlamayı reddedebilir ve istediğimiz zaman hizmetten kaldırabiliriz. Yaptığınız her gönderi için, bu bölümde söz edilen izinleri vermek üzere gerekli tüm haklara sahip olmalısınız.

9. Gizlilik.

Hizmeti kullanımınız bizim için gizlidir. Ancak, aşağıdaki amaçlar için, hakkınızdaki bilgilere, hesabınızın ve/veya iletişimlerinizin içeriği hakkındaki bilgilere erişebilir veya bunları açıklayabiliriz : (1) yasalara veya bize tebliğ edilen yasal işlemlere uyma; (2) yasalara aykırı faaliyetlere katılmak veya yardımcı olmak için bu hizmeti kullanmak da dahil bu sözleşmenin olası ihlallerini araştırma veya teyit etme (3) Aylak.com'un, çalışanlarının, müşterilerinin veya kamunun haklarını, mülkünü veya güvenliğini koruma. Bu bölümde özetlenen erişim ve açıklamalara izin vermiş sayılırsınız.

Hizmeti korumak, müşterilerimizi korumak veya bu sözleşmeyi ihlal etmenizi engellemek için teknolojiye veya başka yollara başvurabiliriz. Bu yollar arasında, örneğin istenmeyen e-postaları engellemek amacıyla filtreleme yapmak veya güvenliği artırmak da bulunur. Bu yollar hizmet kullanımınızı engelleyebilir veya kesintiye uğratabilir.

Size hizmeti sağlayabilmek için hizmet performansı, bilgisayarınız ve hizmet kullanımınız hakkında belirli bilgileri toplayabiliriz. Bu bilgileri bilgisayarınızdan otomatik olarak karşıya yükleyebiliriz. Bu veriler kişisel olarak sizin kimliğinizi ortaya koymaz. İşbu bilgi toplama hakkında daha fazla bilgi almak için, /privacy2 adresindeki gizlilik prensiplerine bakabilirsiniz.

10. Yazılımlar.

Bizden, hizmetin bir parçası olarak yazılım alırsanız, yazılımı kullanımınız, işbu yazılımı kabul etmeniz için size sunulan yazılımın lisans koşullarına tabidir. Size bir lisans sunulmadığı takdirde , size , sadece hizmet teklifinizde belirtilen sayıdaki bilgisayar üzerinde izin verilen şekildehizmeti kullanmak için yazılımı kullanma hakkını bahşederiz. . Yazılıma ilişkin diğer tüm haklar saklıdır.

Yazılım sürümünüzü otomatik olarak denetleyebiliriz. Hizmeti güncelleştirmek, iyileştirmek ve daha fazla geliştirmek üzere bilgisayarınıza otomatik olarak yazılımın yükseltmelerini yükleyebiliriz.

Size aksini bildirmediğimiz sürece, yazılımı kullanma lisansınız hizmetin sonlandığı tarihte sona erer ve bu durumda yazılımı hemen kaldırmanız gerekir. Hizmetin sona erdiği tarihten sonra yazılımı devre dışı bırakabiliriz.

Yasalar açıkça böyle bir işleme izin vermediği sürece, hizmete dahil olan hiç bir yazılım üzerinde kaynak koda dönüştürme, derlemeyi çözme veya ters mühendislik işlemi yapamazsınız.

Yazılım Türkiye ihracat yasaları ve yönetmeliklerine tabidir. Yazılım için geçerli olan her türlü ulusal ve uluslararası ihracat yasalarına ve yönetmeliklerine uymanız gerekir. Bu yasalar hedef yerler, son kullanıcılar ve son kullanım üzerinde uygulanan sınırlamaları içerir. Daha fazla bilgi için, bkz. aylak.com/exporting.

11. Aylak.com Kimlik Doğrulama Ağı.

Size, hizmetle birlikte kullanmak üzere kimlik doğrulama ağımızdan kimlik bilgileri sağlayabiliriz. Kimlik doğrulama ağımızı kullanan üçüncü taraflarla (reklam verenler dahil), malların teslimi ve ödemeler de dahil olmak üzere, aranızda gerçekleşen tüm işlemlerden yalnızca siz sorumlu olursunuz. Bu sözleşme, hizmetle birlikte elde ettiğiniz kimlik bilgilerini her kullanışınızda size uygulanacaktır.. Herhangi bir siteye erişim hakkı elde etmek için bizim kimlik doğrulama ağımızı kullandığınızda bu siteyi kullanımınız, işbu sözleşme hükümlerinden farklı olduğu takdirde söz konusu sitenin hüküm ve koşullarına da tabi olabilir. Lütfen ziyaret ettiğiniz her sitenin kullanım koşullarına bakın. Etkinlik olmaması durumunda, kibu durum tarafımızca belirlenen uzun bir süre içerisinde kimlik doğrulama ağımızda oturum açmamak olarak tanımlanır, kimlik doğrulama ağımıza erişiminizi iptal edebilir veya askıya alabiliriz. Kimlik bilgilerinizi iptal etmemiz durumunda kimlik doğrulama ağımızı kullanma hakkınız anında sona erer.

12. Aylak.com Puanlar

Aylak.com Puanlar hizmetine katılabilirsiniz. Aylak.com Puanlar, Puan kazanıp bu Puanları belirli çevrimiçi hizmet ve dijital ürünlerde kullanabileceğiniz bir hizmettir. Ne kadar Puan sahibi olduğunuzu https://fatura.aylak.com adresinden Puan bakiyenizi kontrol ederek görebilirsiniz. Puan karşılığında, sunmaya karar verdiğimiz seçilmiş hizmetleri veya dijital ürünleri edinebilirsiniz. Bunu, Puanlarınızı bu tekliflere ilişkin iletilerde belirtildiği şekilde kullanarak yapabilirsiniz.

Çeşitli şekillerde Puan kazanabilirsiniz. Örneğin Puan satın alabilirsiniz veya belirli hizmetler, hizmeti veya hizmetin belirli özelliklerini kullanmanız karşılığında size Puan ("promosyon Puanları" olarak da bilinir) verebilir. Yalnızca tamamladığınız eylemler için promosyon Puanları kazanabilirsiniz. Aylak.com Puanlar hizmetine katılımınız sonucu ortaya çıkabilecek her türlü vergiden siz sorumlusunuz.

Puan aldığınızda, dijital bir ürüne sınırlı bir lisans elde etmiş olursunuz. Puanların parasal değeri yoktur. Puanları kazanma şekliniz ne olursa olsun Puanların karşılığında nakit veya para alamazsınız. Puanlar sizin kişisel malınız değildir. Puan kullanma yolunuz sadece size Puanlar karşılığında sunduğumuz belirli çevrimiçi hizmetleri veya dijital ürünleri almak şeklindedir. Puanlarınız karşılığı edinebileceklerinizi yaşadığınız ülkeye göre daha da sınırlandırabiliriz. Sizi Puanlarınızı kullanmanız için teşvik ederiz. Puan karşılığında sunulan belirli bir teklifin varlığı, teklifleri gelecekte de sürdüreceğimiz veya sunacağımız anlamına gelmez. Puanlarınız karşılığında alabileceğiniz çevrimiçi hizmetlerin ve dijital ürünlerin kapsamı, çeşitliliği ve türü herhangi bir zamanda değişiklik gösterebilir. Puan karşılığında edinilebilecekleri sunmaya devam etme zorunluluğumuz yoktur.

Promosyon Puanlar, söz konusu promosyonla ilgili iletilerde belirtildiği gibi herhangi bir anda sona erebilir. Puan bakiyenizde dolandırıcılık, kötüye kullanma veya yasalara aykırı faaliyetler olduğundan şüphelenmemiz durumunda Puan bakiyenizi iptal edebilir, askıya alabilir veya Puan bakiyenize olan erişiminizi sınırlandırabiliriz. Bir bakiyeden Puan sildiğimizde, aksine karar vermediğimiz sürece bunları geri yüklemeyiz. Puan bakiyenizi iptal ettiğimizde, askıya aldığımızda veya Puan bakiyenize olan erişiminizi sınırlandırdığımızda, Puan bakiyenizi kullanma hakkınız derhal sona erer. Erişim sınırlamalarına konu olan Puan bakiyelerini araştırmak ve sınırlandırmalar konusunda son kararı hemen vermek için makul çabayı gösteririz. Ayrıca, Puanlar hizmetini kullanımınızı; Puan bakiyenize bir seferde yüklediğiniz Puan sayısına, belirli bir süre içinde (örneğin bir gün) harcayabileceğiniz Puan sayısına ve tek bir etkinlikte kazanabileceğiniz promosyon Puan sayısına sınırlamalar uygulamak gibi yöntemlerle sınırlandırabiliriz.

Sonradan geçersiz olan, iptal edilen veya ürün iadesine konu olan bir etkinlik için bakiyenize Puan aktarırsak, bu Puanları bakiyenizden sileriz. Puanları, Puan bakiyenize düzgün bir şekilde aktardığımızdan emin olabilirsiniz. Puan bakiyenize aktarmamış olduğumuz ve geçerli bir şekilde kazandığınızı düşündüğünüz Puanlar varsa, bu Puanları kazandığınızı iddia ettiğiniz tarihten sonraki 12 ay içinde bize başvurmadığınız sürece bu Puanları aktarmayı düşünmeyiz. Makul sınırlar içinde, iddianızı destekleyen belgeler sunmanızı isteyebiliriz.

13. Reklam Vermek için Gerekenler..

Hizmete veya hizmet aracılığıyla reklam verebilirsiniz. Reklam içeriğinin herhangi bir bölümünü görüntüleme zorunluluğumuz yoktur. Sağladığınız her türlü reklam içeriğine ilişkin olarak aşağıdakileri taahhüt etmiş sayılırsınız::

 • tüm reklam içeriğinin doğru, eksiksiz ve güncel olduğunu;
 • reklam içeriğini yayımlamak için gerekli tüm haklara, yetki ve izne sahip olduğunuzu;>
 • reklam içeriğinin ve reklam içeriğinde listelenen veya bağlantısı verilen web sitelerinin;
  • o geçerli her türlü yasa ve yönetmeliklere uygun olduğunu,
  • o herhangi bir telif hakkını, patenti, ticari markayı, hizmet markasını, ticari sırrı veya üçüncü bir kişiye ait başka bir fikri mülkiyet hakkını ihlal etmediğini veya kötüye kullanmadığını,
  • o kamuya açıklık veya gizlilik hakları dahil herhangi bir kişi veya kuruluşun haklarını ihlal etmediğini veya küçük düşürücü olmadığını ve
  • tüketiciyi dolandırmaya (yanlış veya yanlış yönlendirici olması dahil), ürün sorumluluğuna, haksız fiile, sözleşme ihlaline, yaralanmaya, hasara veya her türlü kişi veya kuruluşa yönelik herhangi bir zarara yol açmadığını.
 • reklam içeriğinde yer alan açık veya zımni tüm iddiaları kanıtlayan belgelere sahip olduğunuzu.

14. Sözleşmeyi Nasıl Değiştirebiliriz

Bu sözleşmeyi değiştirirsek, değişiklik yürürlüğe girmeden en az 30 gün önce size bunu bildiririz. Bu değişiklikleri kabul etmezseniz, değişiklikler yürürlüğe girmeden önce hizmeti iptal etmeli veya hizmeti kullanmayı durdurmalısınız. Hizmeti kullanmayı durdurmazsanız, hizmet kullanımınız değiştirilen sözleşmeye tabi olarak devam eder.

15. HİÇBİR GARANTİ VERMİYORUZ.

Hizmeti “olduğu gibi,” “tüm hatalarıyla ile birlikte” ve “kullanıma sunulduğu haliyle” veriyoruz. Hizmet aracılığıyla verilen bilgilerin doğruluğunu veya güncelliğini garanti etmiyoruz. Aylak.com tarafları hiçbir açık garanti veya teminat vermemekte veya koşul sunmamaktadır. Yasalar çerçevesinde bu sözleşme tarafından değiştirilemeyecek ek tüketici haklarına sahip olabilirsiniz. Satılabilirlik, belirli bir amaca uygunluk, işçilik ve ihlal bulunmaması da dahil zımni garantiler kapsam dışında tutulmuştur.

16. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI.

Aylak.com taraflarından, en çok bir aylık hizmet bedelinize eşit tutarda olmak üzere yalnızca doğrudan zararları tazmin edebilirsiniz. Neticede oluşan zararlar, kar kaybı, özel, dolaylı arızi veya cezai zararlar da dahil diğer zararları tazmin edemezsiniz.

Bu sınırlama aşağıdakilerle ilgili her konu için geçerlidir:

 • hizmet,
 • üçüncü taraf Internet sitelerindeki, üçüncü taraf programlarındaki veya üçüncü taraf işlemlerindeki içerik (kod dahil),
 • virüsler veya hizmete erişiminizi veya hizmeti kullanımınızı etkileyen engelleyici diğer özellikler,
 • hizmet ve diğer hizmetler, yazılımlar ve donanımlar arasında uyumsuzluk,
 • hizmetle ilişkili iletimleri veya işlemleri doğru bir biçimde ve zamanında başlatmak, gerçekleştirmek veya tamamlamakta karşılaşabileceğiniz gecikmeler veya hatalar ve
 • sözleşme ihlali, garanti, teminat veya koşulların ihlali, tam sorumluluk, ihmal veya diğer haksız fiil iddiaları.

Bu sınırlama aşağıdaki durumlarda da geçerlidir:

 • bu telafinin, kayıplarınızı tam olarak karşılamaması veya amacına hizmet etmemesi ya da
 • Aylak.com'un zararın oluşma olasılığını bilmesi veya bilmesinin gerekmesi.

Bazı eyaletlerde arızi veya neticede oluşan zararlar nedeniyle sorumluluğun hariç tutulmasınaveya sınırlandırılmasına izin verilmediğinden, yukarıdaki sınırlamalar veya hariç tutma sizin için geçerli olmayabilir. İlinizde veya ülkenizde arızi, neticede oluşan veya diğer zararların sınırlanmasına veya hariç tutulmasına izin verilmediği takdirde de bunlar sizin için geçerli olmayabilir.

17. Hizmetteki Değişiklikler; Hizmeti İptalEtmemiz Halinde.

Herhangi bir zaman veya herhangi bir nedenle hizmeti değiştirebilir veya özellikleri silebiliriz. Hizmetinizi herhangi bir zamanda iptal edebilir veya askıya alabiliriz. İptal veya askıya alma işlemimiz gerekçesiz ve/veya bildirimsiz olarak yapılabilir. Hizmetin iptalinden sonra hizmeti kullanma hakkınız hemen sona erer. Hizmet iptal edildiğinde veya askıya alındığında, hizmette depoladığınız veriler sonradan geri alınamayabilir.Hizmetin tarafımızca iptal edilmesi, fatura hesabınıza geçen tüm ücretleri ödeme yükümlülüğünüzü değiştirmez. Hizmeti herhangi bir neden göstermeden tamamen iptal etmemiz durumunda, iptal işleminden hemen önce kalan hizmete karşılık olarak yapmış olduğunuz ödemenin tutarını size orantı dahilinde geri öderiz.

18. Sözleşmenin Yorumlanması.

Bu sözleşmenin tüm bölümleri, yasaların izin verdiği azami ölçüde geçerlidir.Bu sözleşmenin bir bölümünü yazılı olduğu haliyle uygulayamayacağımızı belirten bir mahkeme kararı olabilir. Böyle bir durumda, siz ve biz söz konusu bölümü, uygulayamadığımız bölümün amacına en yakın hükümlerle değiştiririz. Sözleşmenin geri kalan kısmı değişmeden kalır. Bu sözleşme, bu hizmetin kullanımına ilişkin aramızda yapılan sözleşmenin tamamını oluşturur. Bu sözleşme, hizmet kullanımına ilişkin olarak daha önce yapılmış olan her türlü sözleşmenin veya beyanın yerine geçer. Hizmete ilişkin gizlilik yükümlülükleriniz varsa, bu yükümlülükler geçerli kalır (örneğin bir beta sürümünü sınıyor olabilirsiniz). Bu sözleşmedeki bölüm başlıkları, bu sözleşmenin diğer hükümlerini sınırlamaz.

19. Devir.

Bu sözleşmeyi tamamen veya kısmen herhangi bir zamanda size önceden bildirerek veya bildirmeden devredebiliriz. Siz, bu sözleşmeyi veya herhangi bir bölümünü başka bir kişiye devredemezsiniz. Bunu gerçekleştirmek üzere bulunduğunuz her türlü girişim geçersiz sayılır. Hizmeti veya hizmetin herhangi bir bölümünü kullanma haklarını geçici veya kalıcı bir biçimde başka herhangi birine devredemezsiniz.

20. Üçüncü Taraf Hak Sahibi Yoktur.

Bu sözleşme yalnızca sizin ve bizim yararlanmamız içindir. Bu sözleşme çerçevesinde izin verilen halefler veya devralan kişiler dışında başka bir üçüncü tarafın yararlanması için değildir.

21. Davalar Bir Yıl İçinde Açılmalıdır.

Bu sözleşme veya hizmetle ilgili her türlü dava, bir yıl içinde açılmazsa sonradan açılamaz. Bir yıllık dönem, davanın ilk açılabileceği tarihte başlar. Dava açılmazsa hak talebi kalıcı bir biçimde engellenir. Bu siz ve halefleriniz için geçerlidir. Ayrıca, bizim için, haleflerimiz için ve sözleşmeyi devrettiklerimiz için de geçerlidir.

22. Bize Yaptığınız Bildirimler.

Bize, hizmete ilişkin müşteri destek veya "yardım" alanında belirtilen şekilde bildirim yapabilirsiniz. E-posta bildirimlerini kabul etmemekteyiz.

23. Size Yaptığımız Bildirimler; Elektronik Bilgilere İlişkin Onay.

Bu sözleşme elektronik biçimdedir. Size, hizmetle ilgili belirli bilgileri göndermeyi taahhüt ederiz ve size belirli ek bilgileri de gönderme hakkımız vardır. Hizmetle ilgili olarak, yasaların size göndermemizi gerektirdiği başka bilgiler olabilir. Size bu bilgileri elektronik biçimde gönderebiliriz. Bu onayı geri alma hakkınız vardır ancak bu durumda hizmetinizi iptal edebiliriz. Size gerekli bilgileri aşağıdaki şekillerde sağlayabiliriz:

 • hizmete kaydolduğunuzda belirttiğiniz e-posta adresine e-posta ile;
 • bilgi mevcut olduğunda size gönderilen e-posta bildiriminde belirtilecek olan bir Aylak.com web sitesine erişim sureti ile veya
 • bu amaç için genel olarak önceden belirlenmiş bir Aylak.com web sitesine erişim sureti ile .

Size e-posta yoluyla gönderilen bildirimlerin, e-postanın iletim tarihinde teslim edildiği ve alındığı varsayılır.Hizmete erişebildiğiniz veya hizmeti kullandığınız sürece, bu gibi bildirimleri almak için gerekli yazılım ve donanımınız olur. Elektronik ortamda herhangi bir bildirim almaya onay vermiyorsanız, hizmeti kullanmayı durdurmalısınız.

BİLDİRİMLER

Telif Hakkı Yasasına Aykırılık İddialarını Öne Sürmek İçin Yapılacak Bildirimler ve Prosedür

, Türkiye Telif Hakları Yasası Başlık 17 bölüm 512(c)(2)'ye uygun olarak, telif hakkı ihlali bildirimleri, servis sağlayıcının tayin edilmiş kurumuna gönderilmelidir. AŞAĞIDAKİ PROSEDÜR İLE İLGİSİ OLMAYAN HİÇBİR SORU YANITLANMAYACAKTIR. Bkz. Telif Hakkı Yasasına Aykırılık İddialarını Öne Sürmek İçin Yapılacak Bildirim Prosedürü ve Uyarılar..

Telif Hakkı ve Ticari Marka Bildirimleri

Hizmetin tüm içeriği; Telif Hakkı © 2007 Aylak.com ve/veya tedarikçilerine aittir. Tüm hakları saklıdır. Hizmetin bir parçası olarak sağlanan yazılım veya içerik, telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet yasa ve anlaşmalarıyla korunmaktadır. Yazılımın mülkiyeti, telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet hakları, bize veya tedarikçilerimize aittir. Bu belgede atıfta bulunulan Aylak.com, aylak.com logosu, Aylak.com logosu ve/veya diğer Aylak.com ürün ve hizmetleri, Türkiye'de ve/veya diğer ülkelerde Aylak.com'un kayıtlı ticari markaları veya ticari markaları olabilirler. Burada adı geçen gerçek şirket ve ürünlerin adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir. Burada anılan örnek şirketler, kuruluşlar, ürünler, etki alanı adları, e-posta adresleri, logolar, kişiler ve olaylar kurgusaldır. Gerçek bir şirketle, kuruluşla, ürünle, etki alanı adıyla, e-posta adresiyle, logoyla, kişiyle, yerle veya olayla hiçbir bağlantı amaçlanmamıştır veya bu türden bir bağlantının olduğu yorumu yapılamaz. Burada açıkça verildiği belirtilmeyen tüm haklar saklıdır.

Potansiyel Olarak İstenmeyen Yazılımlar

"Casus yazılım", "reklam yazılımı" ve potansiyel olarak istenmeyen diğer yazılımları ("potansiyel olarak istenmeyen yazılımlar") kaldırır veya devre dışı bırakırsanız, bu, bilgisayarınızdaki başka yazılımların çalışmayı durmasına ve bilgisayarınızdaki diğer yazılımları kullanma lisansını ihlal etmenize yol açabilir (diğer yazılımın, diğer yazılımın kullanılmasına koşul olarak potansiyel olarak istenmeyen bir yazılımı bilgisayarınıza yüklemesi durumunda olduğu gibi). Potansiyel olarak istenmeyen yazılımları kaldırmanıza veya devre dışı bırakmanıza yardımcı olmayı amaçlayan hizmetin özelliklerini kullandığınızda, potansiyel olarak istenmeyen yazılım sınıfına girmeyen yazılımları kaldırma veya devre dışı bırakma olasılığınız da vardır. Potansiyel olarak istenmeyen yazılımı kaldırmanızdan veya devre dışı bırakmanızdan önce hizmetin bir özelliği sizi uyarırsa, hizmetin kaldırdığı veya devre dışı bıraktığı potansiyel olarak istenmeyen yazılımı seçmenin tek sorumlusu siz olursunuz. Potansiyel olarak istenmeyen herhangi bir yazılımın kaldırılmasına yetki vermeden önce, potansiyel olarak istenmeyen yazılımın lisans sözleşmesini okumalısınız.

Borsa Bilgileri ve E-posta Uyarıları

Hizmette görüntülenen borsa bilgileri S&P ComStock, Inc tarafından sağlanır. Aksi belirtilmediği sürece, borsa bilgileri en az 20 dakika gecikmelidir (NASDAQ borsa bilgileri en az 15 dakika gecikmelidir). "Gerçek zamanlı bilgiler" olarak belirtilen borsa bilgileri S&P ComStock, Inc. şirketinden alınmalarının ardından gecikmesiz olarak sağlanır. Gerçek zamanlı bilgileri sizin alma saatiniz, Internet üzerindeki iletim gecikmeleri veya başka nedenlerden etkilenebilir. Tüm borsa bilgileri, verilerin güncelliğini göstermek üzere "son alım satım saati" etiketini taşır.

Hizmette yer alan S&P ComStock, Inc. ("ComStock") ve bağlı kuruluşları tarafından sağlanan tüm bilgiler ("ComStock Bilgileri"), ComStock ve bağlı kuruluşlarına aittir veya tarafından lisanslanmıştır ve kullanıcılara yalnızca kendi kişisel kullanımları için ComStock Bilgilerini depolama, işleme, analiz etme, yeniden biçimlendirme, yazdırma ve görüntüleme izni verilmiştir. Kullanıcı hiçbir şekilde herhangi bir ComStock Bilgisini herhangi bir biçimde herhangi birine yayınlayamaz, yeniden iletemez, yeniden dağıtamaz veya üretemez ve hiçbir kullanıcı ComStock Bilgilerinden herhangi bir kısmını, her türlü menkul kıymetler, yatırım, muhasebe, banka, yasal veya medya işletmesi veya kuruluşu dahil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla hiç bir işletme veya ticari kuruluş dahilinde veya bunlarla bağlantılı olarak kullanamaz. ComStock Bilgilerine dayanarak yapılan bir menkul kıymet alım satımını gerçekleştirmeden önce, fiyat bilgilerini doğrulamak için borsa acentenize veya başka bir mali temsilcisine danışmanızı öneririz. ComStock veya bağlı kuruluşları, ComStock Bilgilerine ilişkin olarak hiçbir açık veya zımni garanti vermez (her türlü garanti veya satılabilirlik veya belirli bir amaca ya da kullanıma uygunluk dahil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla). ComStock Bilgileri, kullanıcıya "olduğu gibi" verilir. ComStock veya bağlı kuruluşları oluşma nedeninden bağımsız olarak ComStock Bilgilerindeki kesinti, yanlış bilgi, hata veya eksiklik ya da bunlardan sonuçlanan her türlü zarar (doğrudan veya dolaylı, neticede oluşan, cezai tazminatlar veya örnek teşkil eden zararlar) için herhangi bir kullanıcı veya başka birine karşı hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Üçüncü Taraf Hesap Bilgileri

Bu hizmet üzerinden "Hesaplarım" hizmetini kullandığınızda, tarafınızca istenen bilgileri almak için Aylak.com ve aracılarına sizin tarafınızdan veya sizin adınıza atanan üçüncü taraf sitelere erişim yetkisini vermiş olursunuz ve bu sınırlı amaç için aracınız olarak Aylak.com ve aracılarını atamış sayılırsınız. Hesap oturum bilgilerinizi her girişinizde, Aylak.com ve aracılarının isteğinizi sürdürmesine ve yukarıda sözü edilenleri gerçekleştirmek için tarafınızca sunulan bilgileri kullanma hakkını vermiş olursunuz. Kayıt sırasında bir şifre seçersiniz.

Aylak.com Fatura Ödeme Hizmeti Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi

Aylak.com Fatura Ödeme hizmeti, üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcısı tarafından sağlanır. Burayı tıklatın Üçüncü taraf servis sağlayıcısının Aylak.com Fatura Ödeme hizmetinin kullanım koşul ve şartlarını ve üçüncü taraf servis sağlayıcısının Aylak.com Fatura Ödeme hizmeti için verilerinizi ne şekilde kullandığını belirleyen gizlilik ilkesini görüntülemek için. https://billpay.aylak.com/default.asp adresini tıklayın.

Ebeveyn Denetimleri

Aylak.com, reşit olmayanlara zararlı içeriğe erişimi sınırlamanıza yardımcı olan ebeveyn denetim korumalarını sunar. Bu korumalar hakkında daha fazla bilgi almakla ilgileniyorsanız, http://www.staysafe.org adresine veya ebeveyn denetim korumaları hakkında bilgi sağlayan diğer benzeri sitelere bakabilirsiniz.

Mali Bildirim

Aylak.com, Türkiye menkul kıymetler yasaları veya başka bir yargı alanının menkul kıymetler yasalarına göre bir borsa acentesi/taciri veya kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve kişilere menkul kıymetler veya diğer finans ürün veya hizmetlerine yatırım yapma, satın alma veya satma konusunda danışma hizmeti vermez. Hizmette bulunan hiçbir şey, herhangi bir menkul kıymeti satın almak veya satmak için bir teklif veya talep oluşturmaz. Aylak.com herhangi bir belirli finans ürününü veya hizmetini onaylamaz veya önermez. Bu hizmette bulunan hiçbir şey, yatırım veya vergi danışmanlığı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla profesyonel bir danışmanlık oluşturma niyetinde değildir.

Telif Hakkına Saygı

Lütfen sanatçıların ve yaratıcı üretimde bulunanların haklarına saygı gösterin. Müzik, fotoğraf ve video gibi içerikler telif hakkıyla korunuyor olabilir. İçerikte görünen kişilerin resimlerinin kullanımını denetleme hakları olabilir. Başka kişilere ait içeriği, gerekli haklara sahip değilseniz veya sahibinden izin almadıysanız paylaşamazsınız.